×

پيامبر صلى‏الله‏عليه‏و‏آله :

اَوصانى رَبّى بِسَبعٍ: اَوصانى بِالاِْخلاصِ فِى السِّرِّ وَ الْعَلانيَةِ وَ اَن اَعْفُوَ عَمَّن ظَلَمَنى و اُعْطىَ مَن حَرَمَنى و اَصِلَ مَنْ قَطَعَنى و اَن يَكونَ صَمْتى فِكْرا وَ نَظَرى عِبَرا؛ پروردگارم هفت چيز را به من سفارش فرمود: اخلاص در نهان و آشكار، گذشت از كسى كه به من ظلم نموده، بخشش به كسى كه مرا محروم كرده، رابطه با كسى كه با من قطع رابطه كرده، و سكوتم همراه با تفكّر و نگاهم براى عبرت باشد.

معرفی موسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالنبی

مؤسسه نورالنبی، به عنوان مؤسسه‌ای فرهنگي-آموزشي و با هدف ترويج فرهنگ قرآن و ايجاد ارتباط هر چه عميق‌تر و ماندگارتر نسل جوان با قرآن كريم، همچنين مصون ساختن دل و جان آنان در برابر انواع خطرات و آفات فرهنگي، در مرداد ماه سال 1385 در اندیشه شهریار پايه‌گذاری شد و فعاليت قرآنی خود را از آغاز سال تحصيلی 86-1385 با پذيرش و گزينش شروع کرد. ...

با همكاري جمعي از حافظان و قاريان و استادان قرآن، به لطف الهي و با اميد به عنايات خاص امام‌زمان عجل الله تعالي فرجه الشريف ، اين حركت نوراني را آغاز كردند.

در طول ده سالِ گذشته، فعالیت های مختلفی انجام شد از جمله تربیت حافظان کل قرآن کریم ، دوره های تربیت مربی و....

اين مؤسسه جهت پيشبرد اهداف مقدس قرآني و تربيت نسل حاضر و آينده با برنامه‌هاي آموزشي، اداري و مالي منظم و منسجم ، دوره هاي آموزشي مختلفي در زمينه های حفظ، تفسير،‌ مشاوره، مربی گری و ... برای مقاطع سني مختلف اعم از خردسالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان، خواهران و برادران،‌ تدارك ديده است. گرايش ويژة فعاليت‌هاي نورالنبی حفظ قرآن كريم و جهت عمومي آن، فعاليت خردسالان و نوجوانان مي‌باشد.